MB TEKNOLOJI DESTEK

Her bilgisayarda bulunması gereken 10 harika program

1. Fire Alpaca

 

Mac ve Windows platformlarına indirebileceğiniz bu ücretsiz yazılım sayesinde dijital çizimler yaparak güzel işler çıkarabilirsiniz.

 

İndirme Link : https://firealpaca.com/download/

 

2. Calibre

 

Açık kaynak kodlu bu uygulama, E-kitap formatındaki bütün metinleri okunur bir biçimde size sunuyor. Ayrıca pdf gibi formatları da açabiliyor.

 

İndirme Link : https://calibre-ebook.com/download

 

3. VLC Media Player

 

Oldukça basit görünümlü bir arayüze sahip olmasına rağmen video oynatma konusunda çok başarılı bir iş çıkartan VLC, kopamayacağınız en önemli yazılımlarınızdan biri haline gelecek.

 

İndirme Link : https://www.videolan.org/vlc/download-windows.tr.html

 

4. Shotcut

 

Bu ücretsiz video düzenleme uygulamasıyla, profesyonel video düzenleme uygulamalarından bile daha iyi performans alabilirsiniz.

 

İndirme Link  : https://download.wondershare.net/mac-filmora_full1938.dmg?_gl=1*162n5ky*_gcl_aw*R0NMLjE2NjM1NzAwMzYuQ2p3S0NBandnNXVaQmhBVEVpd0FoaFJMSHE0T3MzQW5ZdVBVVnlPUTZVeGV0VUEwX2NDa1BpeVlXV19nSnpHUlJiWlN5UTh6eWtsdVlSb0NZdllRQXZEX0J3RQ..*_ga*NTA5NDExNTUzLjE2NjM1Njk5ODA.*_ga_24WTSJBD5B*MTY2MzU2OTk4MC4xLjEuMTY2MzU3MDAzNS41LjAuMA..

 

5. Audacity

 

Bütün platformlarda kullanabileceğiniz bu ses düzenleme yazılımı, ses kaydetmenize ve ses düzenlemesi yapmanıza olanak sağlıyor.

 

İndirme Link : https://www.audacityteam.org/download/

 

6. Zotero

 

Bilimsel araştırma ve alıntı kaynaklarını toplama yazılımı olan Zotero, tamamen ücretsiz ayrıca Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcılarda eklentisi de mevcut.

 

İndirme Link : https://www.zotero.org/download/

 

7. ShareX

 

Windows için kullanılabilir halde olan bu açık kaynaklı uygulama, ekran görüntüsü alma ve bununla bağlantılı işlemler konusunda önde gelen yazılımlardan. Kendi sitesinden indirilebileceği gibi Steam platformu üzerinden de indirmek mümkün.

 

İndirme Link : https://getsharex.com/downloads/

 

8. Dashlane

 

Pek çok mobil ve bilgisayar platformunda yer alan bu yazılım sayesinde internet siteleri ve uygulamalarda şifrenizi hiçbir zaman unutmayacaksınız. Ücretsiz versiyonu 50 şifreye kadar kayıt imkanı sağlıyor.

 

İndirme Link : https://apps.apple.com/app/dashlane-password-manager/id517914548

 

9. Darktable

 

Açık kaynaklı fotoğraf düzenleme yazılımı Darktable, fotoğraflarında profesyonel bir görüntü yakalamak isteyenler için oldukça doğru bir tercih.

 

İndirme Link : https://www.darktable.org/install/

 

10. Lightworks

 

Bir diğer ücretsiz dijital video düzenleyici yazılım olan Lightworks, Quentin Tarantino'nun efsane filmi 'Pulp Fiction'ın post prodüksiyon aşamasında dahi kullandığı ve sürekli geliştirilen bu yazılım oldukça işinize yarayabilir.

 

İndirme Link : https://lightworks.en.uptodown.com/windows

Makale Detayları

Makale Kodu :
20
Ekleme Tarihi:
2022-09-19 09:57:21
Görüntüleme :
569
Oylama (Oylar):
(0)